wyzwanie oszczędzania

Roczne wyzwanie “od wiosny do wiosny w jednej parze jeans”odbyło się od marca 2018 do marca 2019
i zakończyło moim wielkim sukcesem.

Money Challenge

Zapraszam Cię do czytania, obserwowania i podjęcia własnego wyzwania.

Możesz zacząć od przeczytania mojego rocznego finansowego wyzwania online “od wiosny do wiosny ” w jednej parze jeans. Wyzwanie odbyło się wiosną 2018 do wiosny 2019 i zakończyło moim wielkim sukcesem.

Wyzwanie? Co to znaczy?
Opanowałam siebie w kupowaniu. Zacisnęłam przysłowiowy pas od jeansów, żeby sprawdzić, ile pieniędzy oszczędzę przez rok.

Przez rok nie kupiłam ani jednego ciucha.

Przejęłam kontrolę nad moim skromnym domowym budżetem, żeby wykręcić z niego na maksa co się da.

Dokumentowanie challenge’u online dodatkowo mnie motywowało i skutecznie powstrzymywało w chwilach słabości przed kliknięciem zaakceptuj płatność PayPal…

Jestem osobą, o której można było powiedzieć, że pieniądze nigdy mnie się nie trzymały, więc szanse nie były zbyt wysokie.

Ale istniała nadzieja, sławetna dyscyplina, oraz samorozwój, które dawały mi wiarę w powodzenie akcji.

Budżet domowy był dla mnie nieodkrytym, dzikim terenem, w który nigdy się nie zapuszczałam w obawie przed:

• Poddaniem się zasadom i ograniczeniom

• Marnowaniem czasu na nudne podliczanie paragonów i zestawień finansowych

• Obawą i wstydem wobec siebie samej lub, że moi bliscy posądzą mnie o sknerstwo.

Mieszkam w Wielkiej Brytanii i przez rok udało mi się odłożyć £5000. Oprócz oszczędzenia gotówki, moim osobistym sukcesem było nauczenie się niezwykłych umiejętności, które cały czas szlifuję. Przeszłam niezły trening charakteru, który codziennie rzeźbił i wciąż rzeźbi mój umysł.

Nie obyło się bez rzucania długopisami po pokoju, obrażania się i chwilowych nastrojów buntowniczych, ale w finale stanęłam na podium ze złotym medalem. W wyzwaniu uczestniczyłam tylko ja, ale zawsze mogłam po drodze zrezygnować i się poddać prawda? Dałam radę i wygrałam sama ze sobą. Wspaniałe uczucie.

Słodki jest smak kontroli nad pieniędzmi, poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim najwartościowsze jest uczucie świętego spokoju finansowego. Nie jakiejś wielkiej wolności finansowej z milionami na koncie, ale nawet z niewielkimi oszczędnościami. Wielki spokój wewnętrzny. Wystarczający, żeby nie martwić się o pieniądze.

A “wystarczyło” nauczyć się porządkowania pieniędzy i samej siebie.

Proszę, nie zniechęcaj się czytając, że zarabiam w funtach. Zasady, narzędzia i metody dotyczą wszystkich walut na świecie.

Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną i będę mogła Tobie pomóc, kiedy zdecydujesz się uporządkować swoje własnej finanse.

Dominika

Scroll to Top